Český rybářský svaz - Praha 4, Nusle

Domovská stránka


detail aktuality

Úklid ÚN Orlík

Vážené rybářky, vážení rybáři, přátelé přírody,

nová rybářská sezóna se ještě nerozjela na plné obrátky, a tak se nabízí prostor trochu pomoci přírodě. Podobně jako v předchozích letech jsme se rozhodli, že jako rybáři přiložíme ruku k dílu a spolu se státním podnikem Povodí Vltavy a Českým svazem ochránců přírody uklidíme břehy ÚN Orlík.

Budeme rádi, když se k nám připojíte i Vy.

Není toho třeba mnoho – stačí dobrá vůle uklidit trochu nepořádku kolem sebe.

Jak na to?

  • Pojedete-li na ryby anebo jen projít se k údolní nádrži Orlík v termínu do 28. 3. 2023, zkuste posbírat odpadky kdekoliv na březích této nádrže.
  • Odpadky umístěte do igelitových pytlů na dobře viditelném místě nad břehovou linií, protože přehrada se napouští, tak ať nám sesbírané odpadky neodnese voda.
  • Ve dnech 29. a 30. 3. budeme ve spolupráci s rybářskou stráží, studenty Střední rybářské školy a Vyšší odborné školy vodního hospodářství a ekologie Vodňany a dobrovolníky postupně projíždět břehy nádrže s loděmi a budeme uklízet břehy přehrady a nakládat a odvážet loděmi odpadky včetně těch, které jste posbírali.
  • Tyto odpadky odvezeme do kontejnerů přistavených Povodím Vltavy, s. p. Následně budou odpadky odvezeny na skládku, kde bude zajištěna jejich ekologická likvidace.

Je to snadné, a ten dobrý pocit z pomoci přírodě i těm, kteří přijdou po Vás se za peníze nedá koupit.

 

21.03.2023

Ukončení lovu na pískovně Vojkovice

Od 19. 4. 2022, byl z důvodu změny vlastníka, kterým se stal soukromý subjekt, ukončen rybolov na vodní ploše Vltava 2B, kterou tvoří pískovna ...

detail detail

23.04.2022

Poslední termín pro platbu členských příspěvků

Vážené rybářky, vážení rybáři, dovolujeme si připomenout, že poslední termín pro platbu členských příspěvků je 30. duben.  Neuhrazení členského příspěvku je podle Stanov ČRS důvodem pro zrušení členství rybáře ...

detail detail


galerie
galerie
galerie

Copyright (c) 2008-2020 www.rybarinusle.cz | tisk | kontakty | Nahoru